Hájíme Vaše zájmy na radnici:
místostarosta Jan Lacina,
zastupitelé Petr Karvánek, Petr Prokop, Oldřich Kužílek,
radní Zdeněk Hořánek, zastupitelé Iveta Borská a Libor Bezděk.
Zaregistrujte se
pro okamžité zprávy
z našeho blogu
 
Náš tým v Praze 6
 

A mnoho dalších přátel a kolegů které postupně doplňujeme...


Mgr. Jan Lacina
Místostarosta zodpovědný za majetkovou politiku, oblast kultury a oblast sportu a volného času. Člen Starostů a nezávislých, místopředseda Krajského výboru STAN, člen Celostátního výboru, pražský volební manažer.

Má dvě veselé děti v raném školním věku, proto mu záleží na světě, ve kterém budou vyrůstat. V mládí intenzivně sportoval – během studia gymnázia Arabská byl členem Střediska vrcholového sportu mládeže Dukla Praha. V dospělosti vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na FF ZČU a mediální studia na FSV UK. Čtvrt století strávil pracovně ve světě médií. Býval reportérem v Reflexu, v Lidových novinách, na Nově i na Primě, čtrnáct let jako producent, scenárista a později i režisér připravoval s Michalem Prokopem respektovanou talkshow České televize Krásný ztráty. Moderoval televizní cyklus 13. komnata, byl členem managementu festivalu Praha – Evropské město kultury, řídil celodenní vysílání ČT1 k 20. výročí tzv. Sametové revoluce. V Praze mezitím otevřel několik literárních kaváren. V prezidentské kampani osobní účastí podporoval kandidaturu Karla Schwarzenberga. Právě v té době se rozhodl pro zásadní životní změnu: Svou energii přesměroval k hnutí Starostů a nezávislých (STAN) a rodné Praze 6. V letech 2014 - 2018 zastával funkci místostarosty Prahy 6 a ve své práci pro městskou pokračuje i v tomto volebním období.

MgA. Petr Prokop
Zastupitel MČ Praha 6 a předseda Komise kulturní, vysokoškolský pedagog, předseda Akademického senátu AMU, herec a producent Divadla VOSTO5. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Vystudoval obor mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd UK a divadelní produkci na DAMU. Se spolužáky z gymnázia založil v roce 1996 Divadlo VOSTO5, které od té doby úspěšně řídí a ve kterém i hraje. Původně amatérské divadlo se pod jeho vedením za více než dvacet let své existence etablovalo ve výrazný profesionální soubor věnující se autorskému divadlu. Od roku 2009 působí jako odborný asistent na katedře produkce pražské DAMU, v letech 2011-16 působil jako proděkan pro studijní záležitosti a uměleckou činnost téže fakulty a od roku 2018 je předsedou akademického senátu AMU. Ve své akademické práci se specializuje na českou divadelní síť a na fungování nezávislých divadelních souborů a festivalů. V minulosti působil jako hlavní manažer mezinárodní scénografické výstavy Pražské Quadriennale, výkonný ředitel Festivalu pouličního divadla a manažer českého pavilonu na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. V roce 2017 nahradil zesnulého spisovatele Petra Šabacha v Zastupitelstvu Prahy 6 a tento post obhájil i v roce 2018.

Ing. Mgr. Oldřich Kužílek
Zastupitel MČ Praha 6 a předseda Výboru pro otevřenost, média a participaci, poradce pro otevřenost veřejné správy, autor zákona o svobodném přístupu k informacím. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Je bývalým poslancem (od roku 1989 do roku 1998), nejprve Federálního shromáždění, později Poslanecké sněmovny (za ODA). Vystudoval stavební fakultu ČVUT a divadelní fakultu AMU v Praze. Je spoluautorem Zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Od roku 1997 působí jako poradce a školitel pro oblast přístupu k informacím. Od roku 2000 koordinuje projekt Otevřete.cz, web pro otevřenost veřejné správy obecně prospěšné společnosti Otevřená společnost. Pod pseudonymem Olaf Lávka působil v letech 1996 až 2000 jako moderátor dnes již neexistujícího Rádia Limonádový Joe. V roce 2014 se stal zastupitelem Prahy 6 a zůstal jím i v současném volebním období.

Zdeněk Hořánek
Radní zodpovědný za oblast bezpečnosti a investic, podnikatel.

Úspěšný podnikatel, v současné době působí v 7 společnostech, mezi něž patří například HZ REAL, s.r.o. zabývající se pronájmem a správou nemovitostí. V roce 2018 odešel z hnutí ANO, protože se mu nelíbilo rozhodování v oblastní organizaci, kterou vedl tehdejší radní Prahy 6 Roman Mejstřík, a přijal nabídku kandidovat za Starosty a nezávislé. Stal se také členem zastupitelského klubu STAN. V roce 2018 obhájil pozici radního pro bezpečnost, nově zodpovídá také za oblast investic.

Ing. Mgr. Libor Bezděk
Zastupitel MČ Praha 6 a předseda Komise pro sport a volný čas, ředitel Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, trenér atletiky SK Kotlářka. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Narodil se v Břevnově a od dětství žije v Dejvicích, ženatý, dvě dcery. Svou vzdělávací dráhu vedl přes ZŠ (Nám. Svobody A), Gymnázium Jana Keplera, Přírodovědeckou fakultu UK – aprobace zeměpis, matematika – a Fakultu mezinárodních vztahů VŠE – mezinárodní obchod, politologie. Učil na gymnáziu Botičská (1993 - 1997), působil jako asistent ředitele obchodní společnosti (1997 - 1999). Od roku 1999 je ředitelem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, největšího volnočasového zařízení v ČR, jehož dvě střediska sídlí a nabízejí aktivity dětem a mládeži v Praze 6 – Stadion mládeže (Kotlářka) a Stanice techniků (Pod Juliskou). Od roku 1988 působí jako pedagog a trenér mládeže na zmíněné Kotlářce, v posledních letech se věnuje především těm nejmenším: dětem od 3 do 8 let, a to včetně organizování letních a zimních táborů. Je hrdý na to, do jaké míry se povedlo aktivity pro naše děti posunout a zvýšit i počet těch, kteří se ve volném čase naplno věnují činnostem, které mohou přispět k tomu, že se ani v budoucnu ve světě neztratí a naši Prahu 6 proslaví. Zkušenosti získané ze svého působení na radnici v letech 2014 - 2018 využívá i v tomto volebním období.

MUDr. Iveta Borská
Zastupitelka MČ Praha 6 a předsedkyně Komise pro sociální a zdravotní problematiku, lékařka. Registrovaná příznivkyně Starostů a nezávislých.

Narodila se v roce 1964 v Praze. Po gymnáziu vystudovala Fakultu všeobecného lékařství University Karlovy v Praze (dnes 1. lékařská fakulta UK Praha), specializace radiologie. Pracovně prošla jak zdravotnickým státním i soukromým sektorem, tak státní správou i manažerskými pozicemi v zahraničí. V roce 2009 z nesouhlasu s topolánkovsko - paroubkovskou politikou vstoupila do TOP 09, která ji oslovila konzervativními hodnotami. Do té doby se v žádné politické straně neangažovala. Za TOP 09 byla zvolena v roce 2010 do Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde byla členkou kontrolního výboru a výboru pro zdravotnictví, sociální a bytovou politiku. V roce 2014 se objevila na kandidátce Starostů a nezávislých v komunálních volbách a stala se zastupitelskou Prahy 6, kterou zůstala i po volbách 2018.

Mgr. Petr Karvánek
Zastupitel MČ Praha 6, ředitel Základní a Mateřské školy Antonína Čermáka, učitel biologie a chemie. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých, předseda zastupitelského klubu STAN.

Má dvě holčičky na základní škole a dva kluky už poslal do dospělého života. Vystudoval učitelství Biologie – Chemie na Přírodovědecké fakultě UK. V mládí hrál volejbal, který později také trénoval na škole. Posledních roky provází jeho život plno změn. Naučil se hrát na kytaru, začal opět aktivně lyžovat, několik posledních let propadl badmintonu a poslední sportovní pokušení, kterým se snaží neodolávat, jsou tenis a golf. V devadesátých letech utekl na 5 let ze školství a zkoušel podnikat. Návrat do školství byl rychlý. Nejprve skoro na osm let k volnočasovému vzdělávání v domě dětí a mládeže (Stanice techniků v Podbabě) a posledních více jak deset let jako ředitel základní školy v Bubenči. Protože má rád nové věci a Prahu 6, na které žije a pracuje více než 30 let, rozhodl se přijmout nabídku Honzy Laciny a kandidovat za Starosty a nezávislé (STAN). V roce 2018 se stal zastupitelem městské části.

Hana Ornestová
Herečka, členka festivalového výboru Ortenova Kutná Hora, členka občanského sdružení Bubenečská beseda. Registrovaná příznivkyně Starostů a nezávislých.

Vystudovala hudebně-dramatický obor pražské Konzervatoře. Po studiích působila v oblastních divadlech v Šumperku a v Příbrami. To bylo nejdelší období, ve kterém se vzdálila z Prahy 6 - Bubenče, kde vyrůstala v rodinné vile a kde žije dodnes. Po listopadové revoluci a narození syna  hrála v soukromých hereckých společnostech, věnovala se poezii v poetické vinárně Viola a v Lyře Pragensis. Nyní spolupracuje s různými dabingovými a castingovými společnostmi, věnuje se výtvarné scéně a soukromým projektům. Rodinná tradice ji přivedla do festivalového výboru Ortenovy Kutné Hory. Jako člence občanského sdružení Bubenečská beseda jí pochopitelně nejsou lhostejné nesmyslné a necitlivé developerské zásahy do této lokality.

David Ptáček
Podnikatel, zakladatel spolku Šárecké údolí. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Je ženatý, má dceru a syna. Od r. 1990 vede spolu s manželkou rodinnou firmu, přes dvacet let provozuje prodejny koženého zboží a cestovních zavazadel. V roce 2009 se přestěhoval do Šáreckého údolí a  v r. 2010 zde založil občanské sdružení. Ve spolku prosazuje obnovu Šáreckého údolí jako výletní destinace pro všechny Pražany. Jeho vizí je Šárka jako bezpečný a atraktivní zelený pás Prahy 6, sloužící k rekreaci obyvatel i návštěvníků a zároveň nabízející nejzachovalejší přírodní celek v Praze. Tuto vizi chce prosazovat i ve spolupráci se STAN.

Mgr. Tomáš Stařecký
Zvoník Katedrály sv. Víta, předseda spolku Hanspaulka. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Vzděláním a původním povoláním astrofyzik je dnes hlavním zvoníkem Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha a kromě toho také provází návštěvníky petřínské hvězdárny. Bydlí na Hanspaulce, kde předsedá spolku Hanspaulka (neplést se spolkem "Pro Hanspaulku"), který pro místní obyvatele pořádá řadu kulturních a společenských akcí. V parlamentních volbách 2017 se objevil na předposledním místě kandidátky Starostů a nezávislých v Praze, v roce 2018 kandidoval v komunálních volbách v Praze 6.

Doc. JUDr. Vladimír Balaš, CSc.
Právník, advokát, rozhodce, vysokoškolský pedagog Právnické fakulty UK. Registrovaný příznivce Starostů a nezávislých, člen Rozhodcovského a smírčího výboru STAN.

Narodil se v roce 1959 v Prostějově a v roce 1978 vystudoval Gymnázium Litoměřická v Praze. Po maturitě na gymnáziu nastoupil ke studiu práv na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde v pozdějších letech získal akademický titul doktora práv, docent. Vědeckou hodnost kandidáta věd získal na Československé akademii věd. Během svých studií a praxe absolvoval řadu mezinárodních vzdělávacích kurzů a byl držitelem prestižních stipendií na zahraničních univerzitách v Moskvě a Michiganu. Během své odborné praxe působil v rámci mnoha významných vědeckých institucí, kde zastával řídící funkce. Lze například jmenovat jeho působení na pozici ředitele Ústavu státu a práva AV ČR, člena Vědecké rady Ministerstva zahraničních věcí nebo jako předsedy České společnosti pro mezinárodní právo. Již více než 15 let je členem Stálého rozhodčího soudu v Haagu a rozhodcem na seznamu Mezinárodního střediska pro řešení investičních sporů ve Washingtonu (ICSID). Českou republiku zastupoval v ústavněprávním výboru FAO a na jednáních UNCITRAL. Během celé své kariéry se věnuje pedagogické činnosti na českých univerzitách (Univerzita Karlova, Západočeská Univerzita v Plzni, Jihočeská Univerzita). Absolvoval řadu zahraničních studijních pobytů spojených s přednáškami na renomovaných zahraničních univerzitách a v akademických institucích (Padova, Oxford, Den Haag, Ann Arbor, Paris, Manchester aj.) a je spoluautorem několika významných publikací týkajících se mezinárodního práva - například Kursu mezinárodního ekonomického práva nebo Srovnávacího ústavního práva. V letech 1994 - 1998 byl zastupitelem města Plzeň. V roce 2018 kandidoval do Zastupitelstva Prahy 6 za Starosty a nezávislé.

Naši zastupitelé:

Mgr. Jan Lacina
Místostarosta zodpovědný za majetkovou politiku, oblast kultury a oblast sportu a volného času. Člen Starostů a nezávislých, místopředseda Krajského výboru STAN, člen Celostátního výboru, pražský volební manažer.

Má dvě veselé děti v raném školním věku, proto mu záleží na světě, ve kterém budou vyrůstat. V mládí intenzivně sportoval – během studia gymnázia Arabská byl členem Střediska vrcholového sportu mládeže Dukla Praha. V dospělosti vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na FF ZČU a mediální studia na FSV UK. Čtvrt století strávil pracovně ve světě médií. Býval reportérem v Reflexu, v Lidových novinách, na Nově i na Primě, čtrnáct let jako producent, scenárista a později i režisér připravoval s Michalem Prokopem respektovanou talkshow České televize Krásný ztráty. Moderoval televizní cyklus 13. komnata, byl členem managementu festivalu Praha – Evropské město kultury, řídil celodenní vysílání ČT1 k 20. výročí tzv. Sametové revoluce. V Praze mezitím otevřel několik literárních kaváren. V prezidentské kampani osobní účastí podporoval kandidaturu Karla Schwarzenberga. Právě v té době se rozhodl pro zásadní životní změnu: Svou energii přesměroval k hnutí Starostů a nezávislých (STAN) a rodné Praze 6. V letech 2014 - 2018 zastával funkci místostarosty Prahy 6 a ve své práci pro městskou pokračuje i v tomto volebním období.

 
MgA. Petr Prokop
Zastupitel MČ Praha 6 a předseda Komise kulturní, vysokoškolský pedagog, předseda Akademického senátu AMU, herec a producent Divadla VOSTO5. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Vystudoval obor mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd UK a divadelní produkci na DAMU. Se spolužáky z gymnázia založil v roce 1996 Divadlo VOSTO5, které od té doby úspěšně řídí a ve kterém i hraje. Původně amatérské divadlo se pod jeho vedením za více než dvacet let své existence etablovalo ve výrazný profesionální soubor věnující se autorskému divadlu. Od roku 2009 působí jako odborný asistent na katedře produkce pražské DAMU, v letech 2011-16 působil jako proděkan pro studijní záležitosti a uměleckou činnost téže fakulty a od roku 2018 je předsedou akademického senátu AMU. Ve své akademické práci se specializuje na českou divadelní síť a na fungování nezávislých divadelních souborů a festivalů. V minulosti působil jako hlavní manažer mezinárodní scénografické výstavy Pražské Quadriennale, výkonný ředitel Festivalu pouličního divadla a manažer českého pavilonu na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. V roce 2017 nahradil zesnulého spisovatele Petra Šabacha v Zastupitelstvu Prahy 6 a tento post obhájil i v roce 2018.

 
Ing. Mgr. Oldřich Kužílek
Zastupitel MČ Praha 6 a předseda Výboru pro otevřenost, média a participaci, poradce pro otevřenost veřejné správy, autor zákona o svobodném přístupu k informacím. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Je bývalým poslancem (od roku 1989 do roku 1998), nejprve Federálního shromáždění, později Poslanecké sněmovny (za ODA). Vystudoval stavební fakultu ČVUT a divadelní fakultu AMU v Praze. Je spoluautorem Zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Od roku 1997 působí jako poradce a školitel pro oblast přístupu k informacím. Od roku 2000 koordinuje projekt Otevřete.cz, web pro otevřenost veřejné správy obecně prospěšné společnosti Otevřená společnost. Pod pseudonymem Olaf Lávka působil v letech 1996 až 2000 jako moderátor dnes již neexistujícího Rádia Limonádový Joe. V roce 2014 se stal zastupitelem Prahy 6 a zůstal jím i v současném volebním období.

 
Zdeněk Hořánek
Radní zodpovědný za oblast bezpečnosti a investic, podnikatel.

Úspěšný podnikatel, v současné době působí v 7 společnostech, mezi něž patří například HZ REAL, s.r.o. zabývající se pronájmem a správou nemovitostí. V roce 2018 odešel z hnutí ANO, protože se mu nelíbilo rozhodování v oblastní organizaci, kterou vedl tehdejší radní Prahy 6 Roman Mejstřík, a přijal nabídku kandidovat za Starosty a nezávislé. Stal se také členem zastupitelského klubu STAN. V roce 2018 obhájil pozici radního pro bezpečnost, nově zodpovídá také za oblast investic.

 
Ing. Mgr. Libor Bezděk
Zastupitel MČ Praha 6 a předseda Komise pro sport a volný čas, ředitel Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, trenér atletiky SK Kotlářka. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých.

Narodil se v Břevnově a od dětství žije v Dejvicích, ženatý, dvě dcery. Svou vzdělávací dráhu vedl přes ZŠ (Nám. Svobody A), Gymnázium Jana Keplera, Přírodovědeckou fakultu UK – aprobace zeměpis, matematika – a Fakultu mezinárodních vztahů VŠE – mezinárodní obchod, politologie. Učil na gymnáziu Botičská (1993 - 1997), působil jako asistent ředitele obchodní společnosti (1997 - 1999). Od roku 1999 je ředitelem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, největšího volnočasového zařízení v ČR, jehož dvě střediska sídlí a nabízejí aktivity dětem a mládeži v Praze 6 – Stadion mládeže (Kotlářka) a Stanice techniků (Pod Juliskou). Od roku 1988 působí jako pedagog a trenér mládeže na zmíněné Kotlářce, v posledních letech se věnuje především těm nejmenším: dětem od 3 do 8 let, a to včetně organizování letních a zimních táborů. Je hrdý na to, do jaké míry se povedlo aktivity pro naše děti posunout a zvýšit i počet těch, kteří se ve volném čase naplno věnují činnostem, které mohou přispět k tomu, že se ani v budoucnu ve světě neztratí a naši Prahu 6 proslaví. Zkušenosti získané ze svého působení na radnici v letech 2014 - 2018 využívá i v tomto volebním období.

 
MUDr. Iveta Borská
Zastupitelka MČ Praha 6 a předsedkyně Komise pro sociální a zdravotní problematiku, lékařka. Registrovaná příznivkyně Starostů a nezávislých.

Narodila se v roce 1964 v Praze. Po gymnáziu vystudovala Fakultu všeobecného lékařství University Karlovy v Praze (dnes 1. lékařská fakulta UK Praha), specializace radiologie. Pracovně prošla jak zdravotnickým státním i soukromým sektorem, tak státní správou i manažerskými pozicemi v zahraničí. V roce 2009 z nesouhlasu s topolánkovsko - paroubkovskou politikou vstoupila do TOP 09, která ji oslovila konzervativními hodnotami. Do té doby se v žádné politické straně neangažovala. Za TOP 09 byla zvolena v roce 2010 do Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde byla členkou kontrolního výboru a výboru pro zdravotnictví, sociální a bytovou politiku. V roce 2014 se objevila na kandidátce Starostů a nezávislých v komunálních volbách a stala se zastupitelskou Prahy 6, kterou zůstala i po volbách 2018.

 
Mgr. Petr Karvánek
Zastupitel MČ Praha 6, ředitel Základní a Mateřské školy Antonína Čermáka, učitel biologie a chemie. Registrovaný příznivec Starostů a nezávislých, předseda zastupitelského klubu STAN.

Má dvě holčičky na základní škole a dva kluky už poslal do dospělého života. Vystudoval učitelství Biologie – Chemie na Přírodovědecké fakultě UK. V mládí hrál volejbal, který později také trénoval na škole. Posledních roky provází jeho život plno změn. Naučil se hrát na kytaru, začal opět aktivně lyžovat, několik posledních let propadl badmintonu a poslední sportovní pokušení, kterým se snaží neodolávat, jsou tenis a golf. V devadesátých letech utekl na 5 let ze školství a zkoušel podnikat. Návrat do školství byl rychlý. Nejprve skoro na osm let k volnočasovému vzdělávání v domě dětí a mládeže (Stanice techniků v Podbabě) a posledních více jak deset let jako ředitel základní školy v Bubenči. Protože má rád nové věci a Prahu 6, na které žije a pracuje více než 30 let, rozhodl se přijmout nabídku Honzy Laciny a kandidovat za Starosty a nezávislé (STAN). V roce 2018 se stal zastupitelem městské části.

 
 
Vaše náměty na zlepšení života na Praze 6
 
Zavřít
 
Zavřít